top of page

Kişiye Özel Beslenme Programı

Personalized Nutrition Program

HK%20foto_edited.jpg
Dr. Hakkı Kumuşoğlu
Metabolic Balance

Almanya orijinli “Metabolic Balance” programı Dr. Wolf Funfack ve beslenme uzmanları tarafından uzun yıllar boyunca yapılan çalışmalar neticesinde geliştirilmiş kilo ve metabolizma düzenleyici bir programdır. Bu beslenme programı, güncel sağlık bilgileriniz, laboratuvar tahlilleriniz ve fiziksel özellikleriniz göz önüne alınarak kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Böylelikle, geliştirilen bu program önceden edinmiş olduğunuz beslenme alışkanlıklarınızı değiştirecek daha sağlıklı, daha dengeli ve sadece size özgü bir beslenme alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Metabolic Balance Logo.png

Size özel hazırlanmış beslenme programınızla, “vücut kimyanız” göz önünde bulundurularak size en uygun besin maddeleri seçilmekte ve böylece metabolik dengenizin oluşması hedeflenmektedir. Bu beslenme programı, sadece sizin metabolizmanıza uygundur ve tamamıyla sizin sağlık bilgilerinize ve fiziksel özelliklerinize göre hazırlanmaktadır. Programda yer alan besinler sadece içerdikleri kalori, yağ, protein ya da karbonhidrat miktarlarına göre seçilmemekte, aynı zamanda sağlık durumu ve hormon düzeyi de göz önünde bulundurulmaktadır. Bu sayede metabolizmanın dengeli ve sağlıklı bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Beslenme tercihlerinizi bu yeni ve kolay uygulanabilen kurallara göre düzenlediğimiz takdirde kilonuz kontrol altına alınmakta, aynı zamanda metabolizmanızın hormon dengeleri de düzenlenmektedir.

Program sonrası, doğal ve dengeli beslenme sayesinde vücudunuz, olması gereken doğal kilosuna kavuşur. Programın kararlı bir şekilde uygulanması durumunda vücuttaki yağlar azalır, bu arada kas ve bağ dokusu metabolic balance sayesinde dengelenir. Böylece cildiniz de daha gergin ve pürüzsüz bir hale gelir.

Özellikle beslenme programı ile birlikte uygun egzersizler de yapıldığı takdirde kalıcı bir sağlığa kavuşabilir, kendinizi çağın önemli hastalıklarından koruyabilirsiniz. Bu beslenme programı sayesinde, günlük verimliliğinizde önemli seviyede bir artış, konsantrasyonunuzda gözle görülür bir düzelme ve enerji düzeyinizde fark edilebilir bir yükselme görülür. Daha iyi uyuyabilir, fiziksel anlamda kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Sonuç olarak daha sağlıklı, daha aktif, daha zinde olup bu özellikleri çevrenize de yansıtabilirsiniz.

bottom of page